TOPlist

Sraženého chodce v bezvědomí oživovali kolemjdoucí i přivolaní policisté

Mezi Chrášťany na Praze západ a pražským Zličínem došlo v sobotu, krátce před 22. hodinou, ke střetu osobního vozidla tovární značky Audi a chodce.

Na místo nehody okamžitě vyrazily hlídky OHS Praha II. Smíchov, PMJ Praha, obvodního oddělení, ale také DI PČR Praha západ a Oddělení dopravních nehod Kongresová. Povolány byly posádky RZP ZZS ASČR a RV ZZS Středočeského kraje.

Podle předběžného šetření vstoupil chodec do vozovky těsně před přijíždějícím osobním automobilem, a to z neznámého důvodu. Řidič po střetu zastavil a společně s dalšími lidmi, kteří na místo doběhli, začal poskytovat muži v bezvědomí první pomoc.

Jako první na místo následně dorazila hlídka OHS Praha II. Smíchov, která vystřídala civilisty v resuscitaci. U muže se po příjezdu záchranářů podařilo obnovit základní životní funkce. Posádky RZP a RV ho následně ve vážném stavu transportovaly do motolské nemocnice.

Na místo byla přivolána jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun, která opláchla vozovku od krve.

Silnice byla po dobu vyšetřování nehody uzavřena. Nehodu vyšetřuje středočeská policie, protože k ní došlo již několik desítek metrů za hranicí hlavního města.

Inzerce