TOPlist

„Sprintera“ v Praze 7 dostihl zákon – odhalení varny pervitinu

Pouhých čtrnáct dní stačilo kriminalistům k odhalení varny pervitinu a zadržení pachatelů. V průběhu minulého týdne provedli kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu takzvanou realizaci v jednom z bytů v Poupětově ulici v Praze 7. Akce měla krycí název „sprinter“, neboť výrobci a dealeři byli bez nadsázky doslova vášnivými cyklisty, což využili i při své protiprávní činnosti.

Pro detektivy nebyl byt v Poupětově ulici nijak neznámá adresa. V těchto prostorách totiž zakročovali již před čtyřmi lety. Tehdy zde vietnamsky hovořící osoby taktéž vařili pervitin, kdy ho distribuovali poměrně kuriózním způsobem.

Okno prodejním pultem

Přízemní byt v té době fungoval jako jakýkoliv jiný obchod. Prodejním pultem bylo okno do ulice, u kterého se sešli na konkrétní hodinu „zákazníci“, kterým obsluha prodala kýženou dávku.

Tentokrát tomu ale bylo malinko jinak. Varnu provozovali česky hovořící dvaatřicetiletý muž a o pět let mladší žena. Ti minimálně jednou týdně vyráželi za nákupem potřebných propriet, v tomto případě léků, do zahraniční, konkrétně k našim severním sousedům.

Pracovali jako cykloposlíčci

Dovezené léky pak neprodleně použili k výrobě právě pervitinu, který poté i sami distribuovali. K samotné distribuci pak využili své zaměstnání či povolání. Oba totiž pracovali jako cykloposlíčci. A tak při doručování zásilek dodávali svým zákazníkům i shora zmíněnou drogu.

Obě osoby pak vyšetřovatel obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kdy jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Jejich stíhání probíhá vazebně.

Při zákroku byla zadržena ještě jedna osoba. Ta je momentálně vnímána jako svědek.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Ilustrační foto

Inzerce