TOPlist

Společné setkání českých i polských dětí a obdivování práce policistů

Páteční dopoledne 19. 6. 2015 společné pracoviště česko-polských policistů na bývalém hraničním přechodu Náchod-Kudowa Zdrój opět ožilo množstvím policejní techniky a uniforem.

Po roce policisté obou zemí zopakovali úspěšnou akci pro děti z Česka i Polska, kdy pro ně příslušníci bezpečnostních složek obou států připravili ukázky své profesionální práce.

Mezinárodní řeči sirén a povelů všichni rozuměli, odbornější výklad pak pro školáky přetlumočily služební tlumočnice. Děti tak měly ze všech ukázek komplexní zážitky. Některé ukázky, zejména ty připravené českými policisty, totiž zahrnovaly i jejich aktivní spolupráci.

Přímo mezi dětmi se pohyboval speciálně vycvičený policejní pes a hledal „nebezpečnou“ osobu, nebo dětem ukazoval, jak umí na slovo poslechnout svého pána a nerozptýlí ho ani dětský jekot a pohyb.

Jak celá operativní skupinka, tak i psovod a zejména služební si vysloužili dětský obdiv a dlouhý potlesk. Největší odměnou pro všechny, kteří dětem zážitek uchystali, pak bylo, že nikomu se od nich nechtělo a téměř každý se chtěl stát policistou nebo policistkou.

Inzerce