TOPlist

Šoféři na reflexní vesty stále nemyslí. Policisté ale tentokrát netrestali. Naopak

KLADENSKO – Dopravní policisté se zapojili do celorepublikové preventivní akce.

V posledních dnech proběhla na území okresu Kladno dopravně bezpečnostní akce, při které policisté dopravního inspektorátu distribuovali reflexní vesty.

Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezídia ČR ve spolupráci s Českou kanceláří pojistitelů zajistilo v rámci společného projektu reflexní vesty. Ty jsou ze zákona v České republice zatím povinné pouze pro řidiče. Je však dobré, aby tyto ochranné prvky měli i ostatní účastníci silničního provozu, kteří cestují jako spolujezdci. Policie ČR se proto rozhodla, zvýšit bezpečnost těchto lidí a alespoň malému procentu řidičů rozdat tyto pomůcky.

Při běžných kontrolách motorových vozidel prověřovali kladenští policisté i povinnou výbavu automobilů. Řidiče upozorňovali na používání reflexních vest, při dopravních nehodách, či jiných událostech, při kterých musí lidé opustit na komunikaci své vozidlo. V těchto situacích je řidič povinen mít při vystoupení z vozidla na sobě reflexní vestu. Pokud ve vozidle cestuji i další osoby, je vhodné, aby i ony měly na sobě, při opouštění dopravního prostředku, reflexní vesty.

Mnoho kontrolovaných však vesty pro spolujezdce nemělo. Proto všichni zastavení šoféři obdrželi od policistů další reflexní vestu jako dárek.

Obdobné akce připravují dopravní policisté i na další dny.

nprap. Michaela Nováková

Inzerce