TOPlist

Služební pes Vito „vyčmuchal“ dvojici zlodějů

Během uplynulého víkendu museli pražští policisté hned dvakrát vyjíždět k železniční trati v pražském Hloubětíně, kde řešili krádeže měděných kabelů.

První krádeží se policisté zabývali v sobotu okolo půl desáté dopoledne, kdy v té době ještě neznámý pachatel z trati odcizil několik metrů měděných kabelů a způsobil tak škodu okolo pětadvaceti tisíc korun. Hmotná škoda ale není jediné, co tímto svým bezohledným jednáním zloděj způsobil. Přeřezáním kabelů totiž došlo k poruše na zabezpečovacím zařízení železniční trati a pracovníci tak její provoz museli řídit pouze telefonicky.

Stejné oznámení na linku 158 přijal operátor i druhý den krátce po třetí ráno. Na místo proto okamžitě vyslal nejbližší policejní hlídky a také psovoda se svým „chlupatým parťákem“ Vitem. Ten okamžitě po příjezdu v místě krádeže takzvaně zachytil stopu a policisty zhruba po půl kilometru dovedl ke křoví, ve kterém se ukrývala dvojice podezřelých osob, konkrétně muž a žena. Kromě toho, že je jako podezřelé označil Vito, tak u sebe měli několik metrů odcizených kabelů a navíc i štípací kleště. Oba se ještě na místě přiznali nejen k této krádeži, ale i ke krádeži z předchozího dne. V tomto případě způsobili škodu za padesát tisíc a opětovně také provozní potíže.

Celkem tedy tato dvojice během dvou dnů odřezala a odcizila okolo sto třiceti metrů měděných kabelů. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na pětasedmdesát tisíc korun, nicméně v průběhu vyšetřování může ještě narůst.

Kriminalisté oba podezřelé obvinili z trestných činů krádež a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což by jim v případě pravomocného odsouzení hrozil až šestiletý pobyt ve vězení. Devětatřicetiletý obviněný byl již v minulosti osmkrát soudně trestán a v současné době je navíc také stíhán za stejnou trestnou činnost, které se dopustil v minulém týdnu. A také proto je nyní stíhán vazebně. Pětadvacetiletá obviněná dosud nebyla soudně trestaná.

Inzerce