TOPlist

Služební pes Tiar vypátral tři pachatele vloupání

Krátce před osmou hodinou ranní středy dne 3. září 2014 přijali táborští policisté oznámení od občana, který u svého rekreačního objektu v údolí řeky Lužnice přistihl cizího muže. Ten po svém odhalení z místa utekl. Majitel následně zjistil násilný vstup do vnitřních prostor a poškození svého majetku.

Na místo se neprodleně dostavili policisté táborského obvodního oddělení, kriminalistický technik a psovod se služebním psem Tiarem. Zatímco policisté ohledávali místo činu, psovod se služebním psem se vydali po stopě nezvaného hosta. Po více než kilometrové „horké stopě“ pes vyhledal a označil ne jednoho, ale hned tři pachatele. Muži ve věku 43, 25 a 18 let se ke krádeži vloupání do objektu přiznali. Majiteli zkonzumovali zde zanechaný alkohol a odcizili elektrické kabely, které si opálením izolace připravili k odevzdání do sběru druhotných surovin. Vlastní krádeží a poškozením majetku způsobili škodu ve výši přes 23 000 korun.

Následné šetření ukázalo, že na nejstaršího z nich je vydán pro předcházející trestnou činnost Okresním soudem Benešov příkaz k zatčení. I mladší dva pachatelé se společně s ním budou za výše uvedené jednání zodpovídat ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. Policisté jejich porušení zákona zpracují ve zkráceném přípravném řízení. Do dvou týdnů by si tak pachatelé mohli vyslechnout tresty, mimo jiné až trest odnětí svobody na dobu až dvou let.

[tiskovka]por. Mgr. Miroslav Doubek
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce