TOPlist

Služební pes Bond našel při bezpečnostní akci pěstírnu konopí

Ve středu 10. června proběhla v teritoriu místních oddělení Vršovice, Strašnice a Zahradní Město policejní akce pod názvem „Karavan“, která byla zaměřena na eliminaci drobné majetkové trestné činnosti v prostorách objektů železnice a zadržení pachatelů této trestné činnosti. Také byla provedena kontrola neobydlených objektů a osob, které se v nich zdržují. Policisté zároveň pátrali po hledaných a pohřešovaných osobách.

Do této akce bylo nasazeno celkem 23 policistů obvodního ředitelství Prahy IV, služby kriminální policie a vyšetřování a smíšená hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky s policistou z oddělení služební kynologie.

Poslední zmiňované hlídce policistů se díky služebnímu psovi jménem Bond podařilo nalézt za železniční tratí v blízkosti ulice V Korytech malou venkovní pěstírnu konopí. Při propátrávání této oblasti pes svým chováním upozornil psovoda na přítomnost této pěstírny. Pěstírna byla umístěná v plastové popelnici, která byla z větší části zakopaná do země. V té pak bylo zasazeno deset rostlin marihuany o výšce přibližně 70 centimetrům.

Nyní budou kriminalisté pátrat po pachateli, který je podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. V případě odsouzení za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

Inzerce