TOPlist

Služební pes Bero zadržel dva mladíky, podezřelé z krádeže vozu

Dva mladíci s dívkou odcizili v pátek červený VW Golf v Kaceřově na Plzeňsku, kdy následně byli pronásledováni hlídkou městské policie. Když viděli, že ujíždět nemá smysl, odstavili vozidlo v Obořišti u Kaznějova. Na místě strážníci zadrželi pouze výše uvedenou dívku.

Po stopách utíkajících mladíků vyrazil psovod Policie ČR se služebním psem jménem Bero, ten po 150 metrech pes „zadržel“ prvního podezřelého. Tento měl velké štěstí a pes mu prokousl pouze batoh. Když byl první z podezřelých zajištěn, pokračoval psovod dále v pronásledování druhého mladíka. Ten se také nechtěl vzdát a myslel si, že se německému ovčákovi schová v křoví. Zákonné výzvy odmítal uposlechnout a úkryt odmítal opustit. Psovod byl tedy nucen vyslat Bera za podezřelým do křoví. Samozřejmě už nemohl mít takové štěstí, jako první z mladíků, a nakonec skončil na ošetření v nemocnici, a to se stopami psích zubu na své noze.

K tomuto případu můžeme pouze doplnit, že sličnou psovodku a jejího psa známe velmi dobře, protože i oni se ve čtvrtek zúčastnili akce na dětských táborech v okolí Plas. A nejlepší na tom je, že si jasně pamatujeme včerejší větu této psovodky „Ten pes je mladej, on ještě nikoho nekousl!“ Takže za naší redakci Berovi blahopřejeme a vítáme ho do řad psích mazáků.

Inzerce