TOPlist

Slovenským policistům ujížděl přes hranice, zastaven byl na území ČR. V autě bylo osm migrantů

V neděli dopoledne se na naše policisty obrátili kolegové ze Slovenska, že pronásledují vozidlo, které ujíždí směrem ke státní hranici. Důvodem měla být jeho rychlá jízda a nezastavení při kontrole.

Vozidlo BMW mířilo po dálnici D2 přes státní hranici směrem na Brno. Do pronásledování se aktivně zapojil také Odbor mezinárodních vztahů, který zúčastněným hlídkám poskytoval potřebnou součinnost. Ujíždějící auto se, vzhledem k jeho vysoké rychlosti, podařilo zastavit až u Brna za pomocí vytvořeného zátarasu. Ihned po zastavení bylo zřejmé, že pouze vysoká rychlost nebyla důvodem tohoto pronásledování. Kromě řidiče z auta vystoupilo dalších osm cizinců irácké národnosti (sedm mužů a jedna žena). Policisté řidiče zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu. Všechny převážené cizince policisté z důvodu nelegálního vstupu na území ČR na místě zajistili a eskortovali na policejní služebnu k provedení dokumentace a dalším procesním úkonům.

O jejich dalším osudu se bude rozhodovat v následujících hodinách, popřípadě v průběhu zítřejšího dne. Při pronásledování nebyla nikomu způsobena žádná zdravotní ani materiální újma.

Inzerce