TOPlist

Slovenským policistům ujížděl opilý řidič přes hranice do ČR

Před půl třetí v noci na 6. února se řítilo po slovenské silnici směrem k území České republiky osobní auto. Za rychle jedoucím vozidlem, jehož řidič svou bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní řidiče, jeli slovenští policisté se zapnutými výstražnými majáky a houkáním. Auto ovšem nezastavovalo.

Slovenští policisté měli na slovenském území i vystřelit varovné výstřely, ale auto nereagovalo. Prchající vozidlo projelo přes hranici. Slovenští policisté samozřejmě nezůstali stát na hranici, ale v rámci přeshraničního pronásledování sledovali auto až do Strání. Informovali přitom české kolegy a do Strání tak vyrazila hlídka bojkovických policistů a další hlídky v regionu byly v pohotovosti.

Slovenští policisté pronásledovali Hondu Civic do místních uliček, v nichž se pokoušel řidič policisty setřást, což se mu nepodařilo. U jednoho z domů řidič zastavil, z auta vyskočil a utíkal pryč. Hlídka slovenských policistů jej dostihla, zabránila mu v dalším útěku a nasadila pouta. Bojkovičtí policisté změřili u zajištěného muže alkohol v dechu a měřicí přístroj vykázal hodnotu 1,7 promile alkoholu. Navíc policisté otestovali muže na drogy a test prokázal, že muž je pod vlivem marihuany.

Zajištěný pětadvacetiletý muž z obce na Uherskobrodsku přiznal, že před jízdou pil pivo, slivovici a kouřil marihuanu. A proč ujížděl slovenským policistům? Jel se prý projet s kamarádem na Slovensko a v jedné slovenské obci uviděli policejní auto. On prý zazmatkoval a začal ujíždět. Slovenští policisté s ním začali řešit spáchání přestupků v dopravě a neuposlechnutí policejní výzvy.

Bojkovičtí policisté začali zpracovávat podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu ze zákona hrozí až rok vězení a zákaz řízení až na deset let. Před několika měsíci podezřelému muži skončil vyslovený zákaz řízení za způsobení nehody pod vlivem alkoholu. On ještě ovšem nemá řidičské oprávnění zpět, a tak je podezřelý z přestupku řízení bez řidičského oprávnění s dalším zákazem řízení a pokutou až padesáti tisíc korun.

Stejně jako slovenští policisté mohou pronásledovat pachatele přes hranici na českém území, tak mohou čeští policisté pronásledovat prchající pachatele na území Slovenska.

[tiskovka]por. Mgr. Aleš Mergental
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce