TOPlist

Slovenská policie zadržela pachatele, který se v Řevnicích pokusil odcizit vůz záchranné služby

V prosinci roku 2013, přesně 23. 12. hodinu před půlnocí vyjížděla posádka RLP řevnického Trans Hospitalu k nahlášené události, při příchodu do vozidla si však všimla, že za výjezdovou sanitkou v zaparkované další někdo sedí.

Řidič záchranky se šel podívat, oč jde. V kabině sanitky pro XXL pacienty seděl na místě řidiče člověk, který mu tvrdil, že se tam přišel jen ohřát, což byl zřejmý nesmysl. V tom okamžiku se dal na útěk.

Posádka vyrozuměla o události majitele záchranky a odjela na výjezd. Zbylé osazenstvo řevnického stanoviště po rychlém obhlédnutí škod se jalo pachatele hledat, ovšem bezúspěšně. Zmizel neznámo kam.

V sanitce XXL stačil napáchat škodu za několik desítek tisíc korun, protože namísto aby zkusil, zdali např. šuplíky nejdou otevřít normálním způsobem, je vypáčil apod. V prostěradle měl zabalený defibrilátor, léky a do spínací skřínky zapalování vrazil nůžky, chtěl s nimi vozidlo nastartovat a odjet, což se mu nepodařilo.

Vedení soukromé záchranky tak následující Štědrý den trávilo místo u stromečku na policii sepisováním protokolu o mimořádné události.

Dlouho bylo ticho, pachatele se naleznout nepodařilo, až tedy do tohoto týdne, kdy přišlo ze Slovenska oznámení, že ho zadržela tamní policie. Pachatel J.T. (29) byl policisty z oddělení ve Vranově nad Topľou obviněn hned z několika přečinů a čeká ho soud. Pátrání, trvající 15 měsíců, přineslo tedy ovoce v podobě zadržení nenechavce ze Slovenska.

Inzerce