TOPlist

Slaný: dopadeni dva zloději, putovali do policejní cely


Policisté z obvodního oddělení Slaný v současné době prošetřují případ trestného činu krádeže vloupáním, z kterého jsou podezřelí dva pachatelé ve věku osmnáct a dvacet let ze Slaného.

Nepříjemný zvuk alarmu v brzkých ranních hodinách po třetí hodině vyrušil ženu, která tento poznatek oznámila na služebnu městských strážníků. Na základě tohoto oznámení se strážníci  zaměřili na kamerový systém v Třebízského ulici ve Slaném, kde následně spatřili pohyb podezřelých osob, které se daly na útěk.  Do ulic, kde se podezřelí pachatelé pohybovali byla vyslána hlídka strážníků a případ byl oznámen na linku 158. Na místo činu byli vysláni i policisté z místního obvodního oddělení.

Kradli v trafice…

Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelí pachatelé se v ulici Třebízského ve Slaném vloupali do prodejny trafiky, odkud odcizili zboží. Strážníci v přilehlém parku v ulici Na Sadech zadrželi dvě podezřelé osoby na útěku, které po cestě odhodily tašku s lupem.

Krátce před čtvrtou hodinou policisté z obvodního oddělení oba podezřelé muže převezli na policejní služebnu, kde byla provedena dechová zkouška, která byla s pozitivním výsledkem na alkohol. U dvacetiletého muže byla naměřena hodnota 2,24 promile alkoholu v dechu a u osmnáctiletého muže 0,89 promile alkoholu v dechu. Po provedení prvotních úkonů byli oba podezřelí pachatelé eskortováni do policejní cely v Kladně.

Svým protiprávním jednáním  pachatelé odcizením věcí  z prodejny trafiky způsobili celkovou škodu ve výši necelých 13 000,-Kč. Jednalo se převážně o cigarety, cukrovinky a nápoje.

Oba mladíci se již v minulosti dopustili majetkové trestné činnosti.

nprap. Jana Šteinerová

Inzerce