TOPlist

Skok z mostu muži rozmluvil policejní vyjednavač

V úterý 7. října v devět hodin večer přijali policisté na lince 158 telefonní hovor, kdy se ve sluchátku ozval mužský hlas oznamující, že akorát je na mostě nad řekou Moravou v Uherském Hradišti a chce spáchat sebevraždu. Operační důstojník pokračoval v hovoru, zatímco vyslal na místo hradišťskou hlídku a přivolal i záchrannou službu a hasiče.

Po příjezdu našli policisté muže sedícího na vršku kovového oblouku železničního mostu. Podařilo se jim s mužem navázat komunikaci, i když bylo evidentní, že je ve špatném psychickém stavu. Nešťastník odmítal slézt dolů a vše vysvětloval rozchodem s přítelkyní. Provoz na železnici byl zastaven a posléze nahrazen autobusy.

Policisté v rozhovoru s mužem na oblouku pokračovali spolu se zdravotnickou záchranářkou až do příjezdu policejního vyjednávače. Tomu se po rozhovoru, který trval téměř hodinu, podařilo přesvědčit nešťastného muže, aby dobrovolně slezl z oblouku dolů. Po dvou hodinách od oznámení se šestatřicetiletý muž ocitl v bezpečí na zemi a policisté jej mohli s úlevou předat do péče lékařů.

[tiskovka]por. Mgr. Aleš Mergental
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce