TOPlist
Inzerce

Škoda po srážce tramvaje s autobusem v Modřanech je 12 miliónů

Drážní inspekce společně s Policií ČR nadále vyšetřuje střet autobusu MHD, tramvaje a osobního automobilu, ke kterému došlo 28.4.2015 v pražských Modřanech.

Výše škody byla vyčíslena na 12 miliónů korun. Autobus je prakticky na odpis a tramvaj museli zaměstnanci pražského dopravního podniku po nehodě nakolejit.

Konečný počet zraněných se vyšplhal na 23, a to včetně dětí. Na místě zasahovalo několik posádek ZZS HMP, a to jak RZP, tak RV, či Inspektor provozu. Byl stanoven vedoucí lékař a záchranáři aktivovali traumaplán.

Na místo byl povolán také velkokapacitní speciál Atego ZZS HMP a k místu dorazila také posilová posádka ZZS ASČR. Pro část cestujících, kteří utrpěli oděrky, či vyvázli jen v šoku, byl přistaven náhradní autobus MHD.

Příčiny mimořádné události zatím známy nejsou. V rámci šetření bude provedena komisionální prohlídka na všech zúčastněných vozidlech, tak aby bylo možné vyloučit technickou závadu. Současně bude provedena kontrola řízení provozu v křižovatce a její nastavení. Policisté navíc pokračují ve výsleších všech svědků, kterých byly na místě desítky.

Nehoda se stala dne 28. dubna na křižovatce ulic Generála Šišky a Československého exilu v pražských Modřanech. Ze zatím neznámých příčin narazila tramvaj do boční části kloubového autobusu. Ten se navíc srazil ještě s osobním automobilem. Kvůli nehodě museli policisté a strážníci MP Praha v okolí odklánět dopravu. Na místě zasahovaly také hlídky PMJ Praha, cizinecké policie, družstvo SPJ Praha, hlídky OŘD, ODN, DI PČR, OHS Praha IV., MOP a další… Kromě policistů a záchranářů na místě zasahovali také profesionální hasiči ze stanic Modřany a Krč, posíleni hasiči dopravního podniku.

Inzerce