TOPlist

Zachránili ženu z hořícího auta

V neděli krátce před pátou hodinou ráno došlo na silnici mezi obcemi Laškov – část Krakovce a Bohuslavicemi k havárii osobního vozidla.

Hlídka policistů dopravního inspektorátu Prostějov, která se vracela z šetření předchozí dopravní nehody společně s vozidlem odtahové služby, si všimla havarovaného vozidla, které narazilo do stromu a začalo silně doutnat. Policisté i s řidičem vozidla odtahové služby okamžitě u vozidla zastavili.

Policisté vytáhli z vozidla vážně zraněnou ženu, které okamžitě poskytli první pomoc a to až do příjezdu zdravotnické záchranné služby, kterou přivolali na místo. Od havarovaného vozidla ji přesunuli do bezpečné vzdálenosti, protože krátce poté, co ženu z vozidla vytáhli, začal hořet motorový prostor vozidla.

Hořící vozidlo začal okamžitě hasit řidič odtahového vozidla, dohašení prováděli přivolaní hasiči HZS. Policisté i řidič odtahového vozidla svým okamžitým zásahem zachránili mladé ženě život.

Podle prvotního šetření policisté zjistili, že 24 letá řidička s vozidlem Fiat Multipla, která jela ve směru od Bohuslavic, po projetí zatáčky ze zatím přesně nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Utrpěla těžké zranění a byla převezena do nemocnice.

Podle

Inzerce