TOPlist

Výborná práce policistů z Karlových Varů. Zachránili ženu, která chtěla skočit z mostu

Policisté pprap. Petr Krupa (na fotografii vpravo) a pprap. Vladislav Klimeš z obvodního oddělení Karlovy Vary – město slouží u policie už několik let. Při výkonu služby se během posledního lednového dne ale dostali do situace, kterou si oba budou pamatovat ještě hodně dlouho.

V brzkých ranních hodinách je totiž operační důstojník poslal jako jednu ze sloužících hlídek v Karlových Varech na Chebský most, kde se u zábradlí pofidérně pohybovala žena. Když policisté dorazili k mostu, tak žena už stála za zábradlím. Navíc když dvojice policistů vystoupila ze služebního vozidla, tak na ně žena okamžitě spustila, ať se k ní nepřibližují nebo skočí dolů. Poté jim ještě několikrát zopakovala, že už nechce žít. Karlovarští policisté ale i v tomto vypjatém okamžiku, ve kterém jde o vteřiny, zachovali chladnou hlavu a s ženou začali pomalu komunikovat. Svým profesionálním, ale zároveň i lidským přístupem, si u ženy získávali stále větší a větší důvěru. Po několika minutách se dvojice policistů, která ženě čin neustále rozmlouvala, dostala blíže k zábradlí. Ve vhodný okamžik policisté ženu chytili za paže a přetáhli ji zpět přes zábradlí. „Vše se seběhlo velice rychle. Jednali jsme instinktivně a jsem velmi rád, že to celé nakonec takhle dopadlo. Do podobné situace jsem se dostal víceméně poprvé, a protože dopadla výborně, tak z toho mám dobrý pocit,“ uvedl pprap. Vladislav Klimeš, který u policie slouží necelých 6 let.

Jeho kolega pprap. Petr Krupa je o něco málo zkušenější. „U policie jsem přes deset let, ale podobné situace až tak často neřešíme. Důležité je jednat rychle a za každou cenu se snažit toho člověka zachránit, to je nejdůležitější. Nám se to povedlo a jsem za to samozřejmě nesmírně rád,“ doplnil Krupa.

Inzerce