TOPlist

Vedoucí obvodního oddělení policie Týn nad Vltavou rozmluvil sebevraždu mladému muži

Npor. Bc. Michal Kauca, vedoucí obvodního oddělení policie v Týně nad Vltavou, který je zároveň policejním vyjednavačem, zachránil včera v noci život mladému muži. Krátce po půlnoci, ze středy na čtvrtek, uslyšel při návštěvě obvodního oddělení, ve vysílačce relaci o sebevrahovi, který stojí na zábradlí mostu v Týně nad Vltavou a chce skočit.

Okamžitě usedl do automobilu, a se vydal na místo, kde opravdu uviděl stát na zábradlí mladíka, který zřejmě rozmýšlel, co se životem. S jednadvacetiletým mužem se mu podařilo navázat komunikaci a trpělivě s ním několik desítek minut hovořit a poslouchat, co ho vlastně přimělo k myšlence ukončit v tak mladém věku život. Souhra špatných okolností, ve kterých figurovalo mnoho osobních problémů, ho dohnala až tam. Pokud by z mostu spadl, hrozilo by mu minimálně vážné zranění.  Npor. Bc. Michal Kauca dokázal muže během rozhovoru přesvědčit, aby od svého úmyslu upustil a ze zábradlí slezl. Na místo přijeli  také záchranáři, kteří muže převezli k dalšímu ošetření do nemocnice.

Vedoucímu obvodního oddělení policie v Týně nad Vltavou, npor. Bc. Michalu Kaucovi se tak podařilo zachránit mladý lidský život, za což mu patří velké poděkování.

Zdroj: Policie ČR

Zdroj: Policie ČR

Inzerce