TOPlist

Strážníci zachránili život seniorovi, který upadl a pořezal se o střepy

Z obavy o život souseda se na městskou policii Plzeň obrátil několik minut před půlnoci muž ze Skvrňan. Z bytu starého muže, bydlícího ve třetím patře slyšel sténání.

Strážníci na místo dorazili za dvě minuty po zavolání ale nikdo neotevíral. Po pár vteřinách i oni slyšeli sténání, ale bohužel museli vyloučit možnost vyražení dveří, jednak šlo o dveře bezpečnostní a také hrozila možnost že by zranili muže, který mohl ležel za nimi. Jeden strážník začal přes dveře se starcem komunikovat a druhý zajišťoval další pomoc, jednak přivolal hasiče s plošinou a také kolegy z PČR. Možnost nasazení plošiny bohužel vyloučil vzrostlý strom a tak se ve spolupráci s policisty podařilo zjistit nedaleko žijícího příbuzného, který s policisty posléze dorazil na místo a byt odemkl. Po celou tuto dobu první strážník muže uklidňoval a nedovolil mu upadnout do bezvědomí.

Po odemčení bytu byl nalezen 84 letý muž, který upadl na sklenici a silně krvácel na rukou i obličeji. Záchranáři ho převezli na akutní příjem FN Plzeň – Lochotín.

Jen tento zákrok a špičková spolupráce celého IZS zachránila tomuto muži život!

Inzerce