TOPlist

Procházka po louce se zvrtla v záchranu života, policista ve volnu vypátral pohřešovanou ženu

Procházka rozkvetlou loukou se zvrtla v záchranu lidského života.

V sobotu dopoledne šel policista, sloužící na integrovaném operačním středisku, na procházku se svou ženou do sadu mezi Kudlovem a Březnicí. Na okraji lesa našli mobilní telefon. Po jeho zapnutí začaly na mobil chodit sms, které zanechaly v obou manželích pocit, že něco není v pořádku. Z mobilu tedy zavolali na kontakt „maminka“. Ozvala se jim uplakaná žena, která sdělila, že včera odešla z domu její třiadvacetiletá dcera, která má sebevražedné sklony. Bylo to letos již podruhé, co dívka odešla z domu a vyhrožovala sebevraždou.

Strážce zákona chtěl udělat vše, co bylo v jeho silách, aby ztracenou ženu našel. Šli se tedy ještě projít po louce i po lese. V ten okamžik začal zvonit nalezený mobilní telefon. Volali na něj policisté se snahou jej lokalizovat a zjistit tak, kde se dívka nachází. Po rozhovoru se svým kolegou měli všichni jasno. Hlídka ihned vyrazila na místo události. Manželé se rozdělili. Muž dál pokračoval v hledání ztracené dívky a jeho žena šla k příjezdové cestě čekat na posily.

Mezitím policista asi o tři sta metrů dál našel ležet mladou ženu. Byla zmatená, apatická, policistovi řekla, že spolykala léky a že jí není dobře. Ten ihned zavolal záchrannou službu a obě vozidla telefonicky navigoval až na místo, jelikož dívka ležela mimo komunikaci, kde byl velmi těžce dostupný terén. Mezitím dívku ještě uložil do stabilizované polohy a snažil se ji do příjezdu sanitky udržet při vědomí. Záchranáři odvezli mladou ženu k ošetření do Baťovy nemocnice.

Inzerce