TOPlist

Pražští strážníci zachránili z hořícího domu dva lidi a psa

Hlídka strážníků z Prahy 4 vyjížděla v pondělí večer prověřit oznámení, které přijala tísňová linka 156, zároveň s tímto oznámením přijala další telefonát linka 158, oba oznamovatelé shodně uvedli, že u jejich sousedů v opuštěném domě hoří. Jednalo se o dům v ulici Klánova.

Jako první na místo dorazili právě strážníci z Prahy 4, a to ve trojčlenné hlídce. Po svém příjezdu strážníci spatřili plameny šlehající z prvního patra celkem dvoupatrového domu. Neváhali a vběhli dovnitř, v přízemí, ani v prvním patře nikoho nenašli, ze druhého patra však uslyšeli štěkot psa, tam také našli dva obyvatele domu.

Na místo vzápětí dorazily čtyři vozy hasičů, včetně výškové techniky, dvě sanitní vozidla záchranné služby, vozidlo lékaře, inspektor provozu záchranné služby a také nákladní vůz Atego, sloužící pražským záchranářům při událostech většího rozsahu. K domu dorazila také hlídka policistů místního oddělení.

Strážníci obyvatele domu vyvedli ven a předali je do péče záchranářům, ti následně nadýchané osoby odvezli na interní oddělení krčské nemocnice. Pejska strážníci na místě pohlídali až do příjezdu odchytové služby, která psa dočasně umístila do útulku.

Opuštěný dům mělo obývat pět osob, z toho tři mladíci, ti také nejspíš mohou za vzniklý požár, v jejich „pokoji“ bylo totiž nalezeno „ohniště“.

Díky obětavosti strážníků se tak nikomu nic vážného nestalo.

Inzerce