TOPlist

Pražští strážníci zachránili dívku před znásilněním

Včera krátce po půl osmé večer prováděla hlídka strážníků Městské policie Praha 10 kontrolní činnost v pražských Záběhlicích. Když hlídka projížděla Průhonickou ulicí, strážníci zaslechli volání o pomoc a všimli si muže, který klečel na další osobě, v níž hlídka rozpoznala mladou ženu.

Muž se po spatření hlídky dal na útěk směrem do ulice V Korytech, kam ho jeden ze strážníků ihned pronásledoval. Druhý strážník šel zjistit stav napadené ženy. Mladá žena byla velice rozrušená a strážníkovi sdělila, že ji muž nějakou dobu sledoval. V Průhonické ulici ji zezadu chytil a odvlekl ji mimo silnici na hůře viditelné místo.

Žena strážníkovi dále řekla, že se usilovně bránila a křičela o pomoc. Muž se ji přitom velmi surově snažil umlčet a svléknout. Druhý strážník po krátkém pronásledování podezřelého muže dostihl a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezil na osobní svobodě. Napadenou ženu si převzala záchranná služba a převezla ji k ošetření do jedné z pražských nemocnic.

Podezřelého muže strážníci na místě předali Policii ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření. Dnes dopoledne zahájili policisté trestní stíhání pro trestný čin znásilnění, za který muži hrozí až pětileté vězení.

Inzerce