TOPlist

Policisté z Unhoště zachránili život mladíkovi, pod kterým se na rybníce propadl led

Unhošťští policisté neváhali nasadit vlastní život při záchraně dvacetiletého muže, pod kterým se prolomil led na rybníku.

Dne 5. února 2015, krátce po půl dvanácté, nahlásila na tísňovou linku 158 náhodná kolemjdoucí, že v rybníku v obci Hřebeč se topí chlapec. Na místo ihned vyrazili unhošťští policisté, kteří zjistili, že asi dvacet metrů od břehu je mezi ledovou tříští zaklíněn muž, který se nemůže hnout z místa. Jeden z policistů se plazením po ledu pokoušel k mladíkovi dostat, zatím co druhý ze strážců zákona běžel pro tažné lano do vozidla a i on se po ledu pokusil dostat k tonoucímu.

Záhy však pod policisty začal led také praskat, ale i přes tyto komplikace se zachráncům podařilo muži hodit lano. Za několik minut se policisté dvacetiletého mladíka vytáhli. Muže svlékli z promočeného oblečení a ve služebním vozidle s prokřehlým chlapcem vyčkali do příjezdu rychlé záchranné služby.

Prvotním výslechem zjistili, že muž z Kladna nechtěl spáchat sebevraždu, jen se předváděl před svými přáteli, kteří byli v danou chvíli na lavičce poblíž rybníka. I z jejich následného vytěžení vyplynulo, že mladík dvakrát za sebou přešel přes zamrzlou vodní plochu a napotřetí se pod ním led prolomil.

Inzerce