TOPlist

Policisté z Unhoště zachránili život mladíkovi, pod kterým se na rybníce propadl led

Unhošťští policisté neváhali nasadit vlastní život při záchraně dvacetiletého muže, pod kterým se prolomil led na rybníku.

IMG_4907

Dne 5. února 2015, krátce po půl dvanácté, nahlásila na tísňovou linku 158 náhodná kolemjdoucí, že v rybníku v obci Hřebeč se topí chlapec. Na místo ihned vyrazili unhošťští policisté, kteří zjistili, že asi dvacet metrů od břehu je mezi ledovou tříští zaklíněn muž, který se nemůže hnout z místa. Jeden z policistů se plazením po ledu pokoušel k mladíkovi dostat, zatím co druhý ze strážců zákona běžel pro tažné lano do vozidla a i on se po ledu pokusil dostat k tonoucímu.

Záhy však pod policisty začal led také praskat, ale i přes tyto komplikace se zachráncům podařilo muži hodit lano. Za několik minut se policisté dvacetiletého mladíka vytáhli. Muže svlékli z promočeného oblečení a ve služebním vozidle s prokřehlým chlapcem vyčkali do příjezdu rychlé záchranné služby.

Prvotním výslechem zjistili, že muž z Kladna nechtěl spáchat sebevraždu, jen se předváděl před svými přáteli, kteří byli v danou chvíli na lavičce poblíž rybníka. I z jejich následného vytěžení vyplynulo, že mladík dvakrát za sebou přešel přes zamrzlou vodní plochu a napotřetí se pod ním led prolomil.

Inzerce