TOPlist

Policisté z PMJ zachránili život muži, který se pořezal

Hrůzostrašně znělo oznámení, které přijali operátoři linky 158 včera nedlouho po třiadvacáté hodině. Proto do Obloukové ulice v Praze okamžitě vyjela hlídka PMJ, hlídka psovodů a místního oddělení Vršovice.

Oznamovatel totiž uváděl, že chodba v prvním patře jednoho z tamních domů je téměř zcela pokryta krví, ale sám přesně nevěděl, co se stalo. Po příjezdu na místo se policistům naskytl děsivý pohled na rozsáhlé tratoliště a krevní stopy, které vedly k pootevřeným dveřím jednoho z bytů.

Protože nebylo nikomu známo, oč jde, vstupovali muži zákona do bytu se vší opatrností a obezřetností. Jelikož byla v bytě úplná tma, prohledávali jednotlivé místnosti s baterkami v rukou, což bylo v danou chvíli z taktického hlediska nejpřijatelnější řešení. Rozsvícením běžného osvětlení by totiž mohli poskytnout výhodu případnému pachateli.

Až v poslední místnosti, ložnici, našli krvácejícího muže, který ležel na posteli doslova v kaluži krve. Policisté z PMJ na nic nečekali, levou paži, na které byla v oblasti zápěstí hluboká řezná rána, zaškrtili v podpaždí, a ránu samotnou zajistili tlakovým obvazem. Navíc se se zraněným snažili udržet do příjezdu záchranářů verbální kontakt, neboť střídavě upadal do šoku.

Dalším prošetřování policisté zjistili, že osmačtyřicetiletý muž je ambulantním pacientem zdravotnického zařízení v Praze 8, kterého navíc před několika týdny zasáhla těžká životní situace v podobě ztráty blízkého rodinného příslušníka. Tyto skutečnosti byly pro zraněného motivem, proč se pokusit svévolně ukončit život.

Inzerce