TOPlist

Policisté z PMJ rozmluvili mladíkovi jeho pokus o sebevraždu

Přibližně v šest hodin ráno přijali operátoři linky tísňového volání v Praze oznámení o pohřešování pětadvacetiletého mladíka, který chce zřejmě skoncovat se životem. Blízkým totiž zanechal několik dopisů na rozloučenou. Proto po muži začali okamžitě pátrat kriminalisté třetího policejního obvodu.

IMG_16861-1024x768-1024x768

Krátce po půl dvanácté dopoledne přijali operátoři linky 158 další oznámení. V tom pozorný občan upozorňoval na mladíka, který chce s největší pravděpodobností skočit z hradeb na Vyšehradě. Na místo okamžitě vyrazili policisté pohotovostní motorizované jednotky. Ti po příjezdu zjistili, že se jedná o zmiňovaného mladíka, po kterém policisté na celém území hlavního města od ranních hodin pátrají.

Policisté PMJ dlouhých dvacet minut s mladíkem sedícím na okraji Vyšehradské skály vyjednávali a přesvědčovali ho, aby od svého úmyslu upustil. Při tom museli vážit každé slovo, neboť je v těchto situacích velice složité odhadnout, co by mohlo být spouštěčem sebevražedného chování. Nakonec pětadvacetiletý muž policisty následoval zpět na chodník za hradby, kdy byl předán zdravotníkům k převozu do příslušného zdravotnického zařízení.

Celá situace se také promítla do plynulosti dopravy na nábřeží pod Vyšehradem, neboť zde byla po celou dobu řešení popsané situace z preventivních důvodů zcela uzavřena i pro tramvaje.

Policisté, kteří sebevraha přemluvili, se samozřejmě dostávají do naší Síně úspěchu a uznání, to si totiž zaslouží.

Inzerce