TOPlist

Policisté z PMJ rozmluvili mladíkovi jeho pokus o sebevraždu

Přibližně v šest hodin ráno přijali operátoři linky tísňového volání v Praze oznámení o pohřešování pětadvacetiletého mladíka, který chce zřejmě skoncovat se životem. Blízkým totiž zanechal několik dopisů na rozloučenou. Proto po muži začali okamžitě pátrat kriminalisté třetího policejního obvodu.

Krátce po půl dvanácté dopoledne přijali operátoři linky 158 další oznámení. V tom pozorný občan upozorňoval na mladíka, který chce s největší pravděpodobností skočit z hradeb na Vyšehradě. Na místo okamžitě vyrazili policisté pohotovostní motorizované jednotky. Ti po příjezdu zjistili, že se jedná o zmiňovaného mladíka, po kterém policisté na celém území hlavního města od ranních hodin pátrají.

Policisté PMJ dlouhých dvacet minut s mladíkem sedícím na okraji Vyšehradské skály vyjednávali a přesvědčovali ho, aby od svého úmyslu upustil. Při tom museli vážit každé slovo, neboť je v těchto situacích velice složité odhadnout, co by mohlo být spouštěčem sebevražedného chování. Nakonec pětadvacetiletý muž policisty následoval zpět na chodník za hradby, kdy byl předán zdravotníkům k převozu do příslušného zdravotnického zařízení.

Celá situace se také promítla do plynulosti dopravy na nábřeží pod Vyšehradem, neboť zde byla po celou dobu řešení popsané situace z preventivních důvodů zcela uzavřena i pro tramvaje.

Policisté, kteří sebevraha přemluvili, se samozřejmě dostávají do naší Síně úspěchu a uznání, to si totiž zaslouží.

Inzerce