TOPlist

Policisté z PMJ Praha zachránili život muži, když ho vyvedli ze zakouřené budovy

Další záchranu lidského života si policisté pohotovostní motorizované jednotky připsali dvě hodiny po půlnoci, kdy na tísňovou linku oznámil muž, že z neobývaného domu ve Špotzově v Praze 6 vychází hustý bílý dým. Policisté okamžitě vyjeli k místu požáru. Před domem se nacházel muž, který uvedl, že se v domě zdržuje, ale stihl vylézt oknem. Policisté po chvíli zjistili, že spolu s ním tam ale pobývá i jeho kamarád, který je zřejmě stále uvnitř a nereaguje na volání. V tu chvíli už z domu vycházel velmi hustý a štiplavý dým. Policisté však neváhali a vydali se do hořícího domu muže zachránit. Po několika minutách ho nalezli na zemi v jednom z pokojů. Muž byl velmi dezorientovaný a zmatený a odmítal z domu odejít s tím, že tam má všechny své věci a nikam nepůjde. Policisté ho proto museli zajistit a z domu vyvést.

Kdo by si však myslel, že tímto zákrok skončil, je na omylu. Chvíli poté, co muže vyvedli ven, jim s ledovým klidem oznámil, že se v domě nachází funkční granát. Mezitím na místo dorazili hasiči, kteří okamžitě začali hasit a prohledávat dům. Asi po čtyřech minutách informaci potvrdili s tím, že se s největší pravděpodobností jedná o obranný granát. Operační důstojník na místo okamžitě vyslal pyrotechnika. Policisté z místního oddělení Vokovice nařídili oboustrannou uzávěru ulice Evropská, evakuaci rodiny z přilehlého domu a také pěti osob z nedaleké provozovny rychlého občerstvení. Pyrotechnik poté granát z domu vynesl a po prvotním ohledání zjistil, že se jedná o granát bez trhaviny a iniciátoru.

Při samotné záchraně života se zasahující policisté nadýchali škodlivých zplodin a po příjezdu záchranářů museli inhalovat kyslík k zastavení dušnosti.

Inzerce