TOPlist

Policisté z Jindřichova Hradce zachránili sebevraha ve vaně

Dne 4. března okolo 22:00 hodiny v malé obci na Jindřichohradecku našla manželka v koupelně jejich domu svého manžela (73 let), jak sedí ve vaně a má řezné rány na rukou, když voda byla zabarvená krví. Poté co zavolala na linku 112 manželovi obě pořezaná zápěstí obvázala obvazem. Na místo ihned vyrazila hlídka policistů z obvodního oddělení J.Hradec.

Začal tak pomyslný boj s časem o záchranu lidského života. Policisté po příjezdu muže, ztrácejícího vědomí, vytáhli z vany. Bylo patrné, že je ohrožen na životě, jelikož ztratil velmi mnoho krve. Poškozenému poskytli včasnou a profesionální první pomoc. Řezné rány mu zaškrtili a dotáhli dalšími obvazy, aby zamezili dalšímu rozsáhlému krvácení a provedli protišoková opatření. Tímto rychlým zákrokem policisté muži významnou měrou pomohli v záchraně jeho života a muž na následky zranění, které si způsobil sám, nevykrvácel.

Poté policejní hlídka setrvala několik dalších minut s poškozeným do příjezdu Rychlé záchranné služby, která odvezla pacienta do nemocnice v J.Hradci, kde byl hospitalizován. Dle vyjádření lékařů byl poškozený v době příjezdu policistů v akutním ohrožení života, jelikož byl pod vlivem alkoholu a rovněž měl 4,5 krát překročenu hladinu ředění krve.

Jindřichohradečtí policisté tak svým plně profesionálním přístupem pomohli naplnit slogan „ Pomáhat a chránit“.

Na fotografii zleva prap. Jiří Havlíček a pprap. Jiří Šipon.

Inzerce