TOPlist

Policista zachránil ženu, kterou chtěl podpálit její expřítel

Vrchní komisař krajského odboru obecné kriminality zahájil trestní stíhání padesátiletého muže ze Sokolovska, který je podezřelý ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a zločinu vydírání.

Celý případ začal v ranních hodinách dne 14.10.2013, kdy měl muž při odjezdu z místa bydliště šestatřicetileté bývalé přítelkyně ohrožovat krátkou střelnou zbraní policistu, který v té době nebyl ve službě, ale reagoval na ženino volání o pomoc a snažil se muže odzbrojit, zabránit mu v odjezdu a zachránit ženu. Policistovi se podařilo krátkou střelnou zbraň zajistit, avšak padesátiletý podezřelý muž z místa činu odjel i s nedobrovolně zadržovanou bývalou přítelkyní, kterou předtím fyzicky napadl před domem několika ranami rukou a pak jí zatlačil do svého osobního motorového vozidla Škoda a odjel s ní do lesního prostoru mezi obcemi Krajková a Hřebeny. Zde jí s úmyslem usmrtit znehybnil a polil jí i sebe těkavou látkou, která oběma způsobila popáleniny těla, s nimiž byli převezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Youtube Video
Podívat se na video

Policisté okamžitě vyhlásili cestou operačního střediska pátrání po vozidle, ženě a podezřelém muži. Při rozsáhlé pátrací bylo vozidlo nalezeno ve špatně přístupném lesním porostu mezi obcemi Krajková a Hřebeny a v něm se nacházeli žena i podezřelý muž v bezvědomí. Hlídky oba vyprostily z vozidla a poskytly jim základní lékařskou pomoc a přemístily je na místo přístupné vozidlům zdravotnické záchranné služby. Celá pátrací akce netrvala déle než 3 hodiny a to ženě zachránilo život. Podezřelý muž byl zadržen na místě činu, bylo proti němu zahájeno trestní stíhání a bude podán podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí do vazby.

Inzerce