TOPlist

Policista v době svého volna zachránil život muži, který seděl u stolu a nereagoval

Ve středu v poledne šel policista z místního oddělení Jarov v době svého volna se svojí partnerkou do jídelny na Koněvově ulici v Praze 3. V jídelně si všiml prodavačky, která se snažila probrat jednoho ze zákazníků, který seděl u stolu, měl zavřené oči a nereagoval. Situaci se proto začal věnovat a zjistil, že muž nemá hmatný puls. Proto ihned vytočil linku 155 a telefon předal své partnerce, která mu přes operátorku předávala instrukce, jak postupovat. Následovala nepřímá srdeční masáž, ve které se policista střídal s jednou ze zaměstnankyň jídelny až do příjezdu rychlé záchranné služby.

Záchranáři si po příjezdu na místo převzali pětasedmdesátiletého pacienta do své péče a zjistili, že se jedná o cévní mozkovou příhodu. Následně ho převezli do nemocnice s tím, že muž nabyl vědomí a měl by být v pořádku.

Velké poděkování patří zmiňované zaměstnankyni jídelny, partnerce policisty a operátorce záchranné služby. Všechny totiž velkou měrou přispěly k záchraně života muže a bez nich by to sám policista zřejmě nezvládl.

Inzerce