TOPlist

Okrskáři MP Praha ze Kbel skočili do rybníka pro muže, zachránili mu život

V neděli dopoledne obdržela linka 156 v Praze hlášení o pádu muže do kbelského rybníka v Praze – Kbelích. Na místo okamžitě vyrazili místní okrskáři, kteří mají služebni hned vedle rybníka. Bohužel v té době byli na opačné straně této části města, i přesto jim však cesta k rybníku trvala pouze dvě minuty.

Tělo tonoucího plavalo zhruba tři metry od břehu, jeden ze strážníků proto skočil do vody a k muži doplaval, za pomoci druhého strážníka – okrskáře poté muže vytáhli. Strážníci ihned začali provádět nepřímou srdeční masáž, ve které se oba střídali, a to až do příjezdu záchranné služby.

Operační ZZS na místo vyslala posádku záchranné služby, lékaře a dále také inspektora provozu. Záchranáři si zhruba po 5 minutách resuscitace muže převzali a již s obnovenými základními životními funkcemi jej převezli do nemocnice na Karlově náměstí, konkrétně na Anesteziologicko – resuscitační oddělení.

Díky včasnému zásahu okrskářů tak byl zachráněn další lidský život. Nutno podotknout, že v době pádu do vody byl muž značně opilý. Lékař záchranné služby potvrdil, že nebýt strážníků, muž by již nejspíš nebyl mezi živými.

Inzerce