TOPlist

Mladík se snažil vytrhnout ženě kabelku z rukou. Boj o kabelku ukončil policista v době osobního volna

Další zvlášť závažný zločin loupeže započali vyšetřovat ostravští kriminalisté. Ke skutku došlo dne 10. 1. 2019 po 15.30 hodině v Ostravě.

Pětačtyřicetiletá poškozená se vracela ze zaměstnání, procházela dvorem jednoho z domů. Zezadu k ní přistoupil muž, uchopil její kabelku a snažil se zavazadla zmocnit. Žena však kabelku bránila, upadla na zem a muž ji ještě táhl téměř metr po zemi. Na křik poškozené muž zareagoval následně útěkem.

Poblíž místa, kde byl čin spáchán, se však shodou náhod nacházel policista s rodinou, staral se o dítě, které jezdilo na bobech. Na informaci o skutku zareagoval policista obratem, muže počal pronásledovat a za krátko jej dostihl, zpacifikoval a přivolal službukonající policisty. Poté policista absolvoval výslech a po „perném“ odpoledni nastoupil na noční směnu.

Zadržený muž byl eskortován na služebnu a po shromáždění důkazů zahájil ostravský policejní komisař trestní stíhání 18 letého muže pro zvlášť závažný zločin loupeže. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Podezřelý se k činu doznal, odůvodnil jej finanční tísní.

Inzerce