TOPlist

Hlídka OHS Praha II Vinohrady zachránila sebevraha ze skály

Krátce před 16. hodinou vyjížděly všechny složky IZS na pražský Vyšehrad, tam za hradbami stál mladý muž, který hrozil, že skočí dolů.

Jako první dorazila k místu hlídka OHS Praha II Vinohrady, následována záchrannou službou, jednotkou hasičů z centrální stanice a hlídkami PMJ Praha.

Hlídka OHS II Vinohrady začala s mladíkem (1990) vyjednávat, ten policistům sdělil, že se chce zabít z nešťastné lásky. Na místo dorazil vyjednavač a instruktor SPJ Praha, dále pak vyjednavačka SKPV Praha I.

Vyjednavač SPJ Praha se připojil k hlídce OHS a podpořil policisty ve vyjednávání. Hlídka PMJ následně na místo dopravila přítele mladíka, kvůli kterému chtěl skočit ze skály dolů. Po dvou hodinách vyjednávání policista s vyjednavačem mladíka přesvědčili, aby si šel se svým přítelem pohovořit do bezpečí. Akutně totiž hrozilo, že mladík před svým přítelem skočí dolů.

Mladík požadoval, aby se všechny záchranné složky stáhly dál, což také učinily. Mladého muže se poté podařilo policistovi a vyjednavači zpacifikovat a za asistence hasičů dopravit za úroveň hradeb do bezpečí. Ve voze záchranné služby policisté umožnili mladíkovi dle dohody pohovořit si s přítelem. Mladíka poté záchranáři za asistence hlídky PČR transportovali na psychiatrické oddělení nemocnice na Karlově náměstí.

Inzerce