TOPlist

Silvestrovského veselí si užívali také zloději, měli doslova žně

Policisté v litoměřickém okrese zaevidovali během oslav Nového roku šest případů krádeží osobních věcí.

Silvestrovský den přinesl trpkou zkušenost se zlodějem mladému muži, který přišel o svůj batoh zapomenutý na ulici v Litoměřicích. Při nakládání věcí do motorového vozidla zavazadlo odložil na zem a po návratu na místo již jej nenašel. Batoh s fotoaparátem a příslušenstvím za více než 40 tisíc korun se stal pravděpodobně kořistí neznámého zloděje.

Z kapsy mu zmizelo 8 tisíc korun

Na svou neopatrnost doplatil poškozený, který slavil Silvestra v jedné z restaurací na Úštěcku. Do kapes odložené bundy, kterou nechal bez dozoru, se mu „podíval“ zloděj. Odcizil peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady. Škoda je vyčíslena na 8 tisíc korun.

Během oslav byl v jedné z lovosických restaurací okraden mladý muž, který ponechal na barovém pultu mobilní telefon, když šel na toaletu. Mobil za 12 tisíc korun po návratu již nenalezl.

Ukradená peněženka i s doklady

Obdobný scénář má také případ z Litoměřic, kde při silvestrovských oslavách v restauraci zmizela jedné zákaznici z volně odložené kabelky peněženka s finanční hotovostí a osobními doklady. Škoda činí 850 korun.

Na Roudnicku se při novoročním veselí neznámý nepoctivec nepozorovaně zmocnil peněženky, kterou měl poškozený v zadní kapse kalhot. Poškozený přišel o finanční hotovost a veškeré osobní doklady.

Okraden byl i muž se zdravotními potížemi

Zavrženíhodný čin se stal během dne v Litoměřicích na ulici, kde se neznámý kapsář nezdráhal okrást muže, který měl zdravotní potíže. Využil nestřeženého okamžiku a indispozice poškozeného a z přední kapsy kalhot mu nepozorovaně odcizil mobilní telefon. Na uvedených případech policisté pracují a pátrají po pachatelích a odcizených věcech.

nprap. Pavla Kofrová

Inzerce