TOPlist

Signál v tísni pomohl seniorce v Pardubicích

Na tísňovou linku 156 zavolala pardubickým strážníkům mladá žena, že se z bytu ve druhém patře bytového domu ozývá ženské volání o pomoc.

Volající měla obavu, že by se mohlo jednat o ohrožení života. Na místo byla okamžitě vyslána výjezdová hlídka, která k výjezdu využila práva přednostní jízdy. Strážník sloužící stálou službu zjistil, že by se mohlo jednat, dle jména a nahlášené adresy, o seniorku, která využívá službu městské policie Signál v tísni. Zkontroloval tedy, zda systém nezaznamenal poplachové hlášení. Žádné hlášení nebylo strážníky zaznamenáno. Tyto informace byly předány výjezdové hlídce, která po chvíli potvrdila, že seniorka je opravdu uživatelka tohoto nouzového signálu.

Nebylo tedy třeba k otevření bytu použít násilí, a tak se strážníci dostali do bytu pomocí klíčů, které mají neustále k dispozici.

 

Ležela zraněná, potřebovala pomoc

Seniorku (94) nalezli v předsíni s krvácejícím nosem a obličejovou částí, paní si stěžovala na bolest žeber a ruky. Muži zákona jí poskytli základní ošetření a na místo byla přivolána záchranka. Žena byla převezena k dalšímu ošetření do nemocnice a díky kontaktům na příbuzné, které strážníci evidují, je operační zkontaktoval a informoval je o tom, do kterého zdravotnického zařízení byla paní převezena.

Na tomto příkladu se opět ukázalo, jak je tato služba pro naše spoluobčany prospěšná. Stará paní asi na přítomnost tísňového tlačítka zapomněla, ovšem strážníci nikoli.

 Lenka Uskobová

Inzerce