TOPlist

SERIÁL – Historie zločinu: Ladislav Hojer

Po sadistickém vrahovi Ladislavu Hojerovi, který má na svědomí životy pěti žen, pátrali detektivové přes tři roky. Podle znalců byl primitivní psychopatickou osobností s citovou tupostí. Kromě sexuální agrese byla u něho zjištěna také agrese obecná a nebylo možné vyloučit recidivu a to ani v případě kastrace či operace mozku. Všechny činy podle nich spáchal v příčetném stavu, promyšleně a bez známek duševní choroby.

serial historie zlocinu ladislav hojer

Práci kriminalistů velmi stěžoval fakt, že v minulosti nebyl nikdy souzen za žádný trestný čin a taky to, že vraždy páchal po celé republice, kam dojížděl vlaky.

První spáchal 2. listopadu 1978 v Děčíně na nábřeží Labe, pouhých 35 metrů od obydleného domu. Při procházce městem si vyhlédl asi 22letou dívku, kterou začal sledovat až téměř k řece. Dívka však měla štěstí. Zašla do domu. Krátce na to potkal 30letou ženu, kterou srazil k zemi a protože se bránila, rukama ji uškrtil. Pak se pokusil o soulož. Při odchodu z místa činu ji do genitálu zastrčil kopřivu.

Další vraždu spáchal 9. února 1980 ve vlaku z Prahy do Děčína jako voják základní služby. Při nastupování do vlaku si všiml 25leté ženy, kterou opět začal sledovat. Když pak odešla na WC, vnikl za ní, WC za sebou uzavřel a zde ji rukama uškrtil. Poté na mrtvé vykonal soulož. Potom si klidně sedl na její místo a v klidu vystoupil na nejbližší zastávce.

Na podzim téhož roku se rozjel vlakem do Košic na Slovensku. Na břehu přehradní nádrže Ružín potkal ženu ve věku kolem 25-30 let. Srazil ji k zemi, strhal z ní šaty a znásilnil ji. Po souloži ji uškrtil. Nalezeným drátem ji svázal, na prsa ji připevnil kámen a odtáhl do vody. Mrtvola dodnes neznámé ženy byla nalezena až o rok později, bez hlavy a obou zápěstí.

Nejbrutálnější vraždu spáchal v noci na 31. ledna 1981 v Brně, asi tři měsíce po skončení základní vojenské služby. Z Prahy do Brna přijel opět vlakem a celý den prochodil. V noci pak na tramvajové zastávce potkal 18letou dívku, kterou odtáhl do parčíku mezi panelovou výstavbou a pokusil se ji s nožem v ruce znásilnit. Podařilo se mu to pouze částečně, neboť dívka se bránila. Proto ji rukama uškrtil. Pak nožem oběti odřezal obě prsa a vyřízl přirození. Odřezané orgány uložil do igelitové tašky, kterou měl u sebe na nákupy. S nimi pak odjel do Prahy a uložil si je v bytě do ledničky. Asi po týdnu orgány uvařil ve slané vodě a část jich snědl.

Poslední vraždu Ladislav Hojer spáchal 3. října 1981 krátce po desáté hodině večerní v Praze 5. Obětí se stala 51letá žena, kterou přepadl s nožem v ruce. Ženě nejdříve rozřezal kabát, sukni a spodní prádlo. Pak nůž ženě přiložil ke krku, omotal ji hlavu punčochou, aby nekřičela a znásilnil ji. Pak ji rukama uškrtil.

Večer 11. října 1981 byl Hojer dopaden a k poslední vraždě se na základě důkazů doznal. Jenom k tomuto případu bylo vyslechnuto 144 svědků a prověřováno 3500 vytipovaných osob. Během následujících devíti měsíců mu byly prokázány další čtyři vraždy.

Ladislav Hojer byl odsouzen k trestu smrti a ten byl vykonán.

Inzerce