TOPlist

Seniorku v Praze obrali o úspory 300 tisíc korun

Pouhý měsíc stačil podvodníkům, aby připravili stařenku o téměř všechny celoživotní úspory. Hrozí jim až pětileté vězení. Počátkem února letošního roku přijali policisté oznámení o možném podvodu vůči třiaosmdesátileté ženě, které začali okamžitě prověřovat. Kompetentními v tomto směru byli kriminalisté čtvrtého oddělení prvního policejního obvodu.

Začalo to v lednu

Ti zjistili, že se oznámení zakládá na pravdě a že se celá událost začala odehrávat už počátkem ledna, kdy stařenka navštívila prodejnu zámečnictví v Praze 6. Tam narazila na dvojici „dobrodějů“, konkrétně muže a ženu (57, 49), kteří se k této zákaznici chovali velice vlídně, milým slovem nešetřili, i pomocnou ruku nabídli. Poškozená se jim totiž krom jiného zmínila také o svém velice vážném zdravotním stavu.

Slibovali jí operaci – za peníze

Této informace dvojice dnes již obviněných jednoznačně zneužila ku svému prospěchu. Stařence totiž začali tvrdit, že mají kontakty a konexe v konkrétním zdravotnickém zařízení v Praze 4. A pokud tomuto zařízení poskytne seniorka odpovídající sponzorský dar, samozřejmě jejich prostřednictvím, tak jsou schopni jí zařídit operaci k odstranění život ohrožujícího nálezu.

Dala jim tři sta tisíc korun

Poškozená této jejich báchorce uvěřila a ze svých několika bankovních účtů jim během ledna vydala hotovost přesahující tři sta tisíc korun. Dvojice byla i v tomto směru velice vstřícná a důvěřivou ženu pokaždé do bankovní instituce doprovodila.

Obviněný muž dokonce požádal jménem stařenky o vydání nové platební karty k jejímu účtu, kterou si následně nechal pro svou vlastní potřebu. Avšak díky včasnému zásahu kriminalistů nestihl tuto kartu použít.

Hrozí jim až pět let

Jak již zaznělo na začátku, dvojice je nyní obviněna jednak z trestného činu podvod, ale také z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto delikty jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Obvinění jako takové si předminulý týden dvojice paradoxně převzala u stejného prodejního pultu zámečnictví v Praze 6, u kterého se počátkem ledna začal celý příběh „psát“.

Kriminalistům čtvrtého oddělení prvního policejního obvodu se navíc část podvodně vylákané hotovosti podařilo na účtech obviněných zajistit a vrátit poškozené. Jedná se o částku přesahující jedno sto tisíc korun.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce