TOPlist

Seniorku na Libochovicku okradly dvě ženy o úspory

O své úspory přišla starší žena na Libochovicku.

Litoměřickým policistům se podařilo vypátrat ženu, která na sklonku uplynulého roku okradla společně s další zatím neustanovenou ženou seniorku na Libochovicku. Seniorku nejprve oslovila přes otevřené okno domu s nabídkou zboží. Poté ji požádala o návštěvu toalety v jejím domě, přičemž odvedla pozornost poškozené a umožnila vniknout do domu druhé zatím neznámé ženě, která dům prohledala a odcizila stařence její úspory.

Obvinili ženu z Brněnska

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil v těchto dnech 45letou ženu z Brněnska z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Po druhé zatím neznámé ženě intenzivně pátráme a vyzýváme starší osoby k maximální obezřetnosti. Důležité je nevpouštět cizí osoby do svého obydlí!

Jak se chránit před nepoctivci?

Buďte opatrní, nevěřte každému, kdo vás za dveřmi požádá o pomoc, například o možnost si zatelefonovat, pomoc při nevolnosti či předání zásilky pro vašeho souseda. Situaci můžete řešit, aniž byste otevírali dveře. Pomoc zprostředkujte například přivoláním souseda nebo sanitky apod. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k vašim penězům. Chtějí vniknout do vašeho obydlí, a pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů jak vás okrást. Nedůvěřujte neznámým lidem, nikoho cizího nevpouštějte do svého obydlí.

Mějte důležitá telefonní čísla poblíž vašeho telefonu nebo na dobře viditelném místě.

Na dveřích je vhodné uvádět jmenovku v množném čísle např. Novákovi.

Zamykejte hlavní vchodové dveře. Pokud bydlíte v přízemním bytě nebo rodinném domku, nezapomínejte zavírat okna, a to i v případě, že jdete třeba jen nakoupit.

nprap. Pavla Kofrová

Inzerce