TOPlist

Senior se posilnil alkoholem, způsobil dopravní nehodu a chtěl ujet. A to nebylo všechno…

Senior usedl za volant vozidla pod vlivem alkoholu, pak způsobil dopravní nehodu a pokusil se ujet. Bohužel pro něj narazil do služebního vozidla policie.

Minulý týden ve čtvrtek (3. prosince 2015) ve večerních hodinách došlo v obci Vejprnice k dopravní nehodě. Byla v jistých ohledech dost kuriozní. Šedesátisedmiletý senior se svým osobním vozidlem bočně narazil do protijedoucího služebního vozidla služby kriminální policie a vyšetřování a pokusil se z místa nehody následně ujet. Kriminalisté se svým vozidlem začali ujíždějící vozidlo okamžitě pronásledovat, přičemž se jim po přibližně jednom kilometru podařilo vozidlo zastavit a zjistit jeho řidiče.

Poté na místo přivolali dopravní policisty, kteří po příjezdu podrobili řidiče dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 1,84 promile.

Policisté řidiče následně převezli k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a zakázali mu další jízdu. Policisté Dopravního inspektorátu z Územního odboru Plzeň – venkov se v současné době dopravní nehodou dále zabývají a jednání muže kvalifikovali jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za jehož spáchání mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

nprap. Ing. Jan Koželuh

Inzerce