TOPlist

Senior přišel v Trnovanech o dvanáct tisíc korun a doklady. Ukradli mu je z nákupního vozíku

O nákupní tašku s peněženkou, ve které měl doklady, platební kartu a přes dvanáct tisíc korun, přišel senior, který si byl včera odpoledne nakoupit v Trnovanech. Neznámý pachatel využil jeho krátké nepozornosti a zřejmě v tlačenici před supermarketem mu z nákupního vozíku tašku odcizil.

Policisté případ prověřují jako přečiny krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a po pachateli intenzivně pátrají.

Předvánoční období je z hlediska kapesních krádeží rizikovější, protože zloději využívají zvýšeného počtu nakupujících lidí, kteří u sebe mívají i mnohatisícovou hotovost. Lapkovi pak stačí pouhá chvilka nepozornosti, kdy lidé nemají kontrolu nad svým majetkem a připraví je například o jejich peněženky, které si nechávají v kabelkách, nebo kapsách oblečení.

Přestože věnuje policie v tomto období zvýšenou pozornost obchodním centrům i supermarketům, kde ze strany policie probíhá zvýšená hlídková činnost, lidé by sami měli předcházet riziku možného okradení.

Jaké jsou tedy základní rady?

 

Peníze, doklady i klíče noste v uzavíratelné tašce či kabelce.

Nikdy neodkládejte tašky, nebo oděvní doplňky, v jejichž kapsách zůstane vaše peněženka do nákupního vozíku, muži by neměli peněženky nosit v zadních kapsách kalhot.

Vyhýbejte se návalům mnoha lidí, tlačenice nahrává zlodějům a okradení může proběhnout bez povšimnutí.

U sebe noste jen nezbytně potřebnou finanční hotovost.

Zvýšené pozornosti dbejte nejen při nákupech, ale i při ukládání zboží do svých vozidel.

Auta vždy pečlivě zabezpečte, a to i v případě, že se vzdálíte jen na pár metrů.

V automobilu nikdy nenechávejte cenné věci, a to ani v případě, že vozidlo uzamknete.

 

por. Bc. Daniel Vítek

Inzerce