TOPlist

Se zbraní v ruce si přišli pro peníze, odnesli si ale minimum. Hrozí jím až deset let ve vězení

Včera chvilku před osmnáctou hodinou bylo na linku tísňového volání přijato oznámení o loupežném přepadení bankovní pobočky v ulici Vyžlovská. Na místo okamžitě vyrazili policisté pohotovostní motorizované jednotka (PMJ) a také speciální pořádkové jednotky (SPJ). Na místě byli během několika minut, lupiče ale nezastihli.

Prošetřování si následně převzali do své kompetence kriminalisté čtvrtého policejního obvodu. Ti ze záběrů bezpečnostních kamer zjistili, že do pobočky si pro peníze přišli dva maskovaní mladíci či muži. Lupiči měli na hlavách kapuce a obličeje zahalené šátky nebo šálami. Přes bundy měli oblečené reflexní vesty s nápisem „security“.

Jeden z lupičů hlídal u vchodových dveří, druhý si to namířil rovnou k hotovostní přepážce, kde pod pohrůžkou stříbrného revolveru požadoval vydání finanční hotovosti. Na to konto mu pokladní vydal obnos nepřesahující deset tisíc korun. Poté oba hledaní utekli neznámo kam.

Nutno zmínit, že si lupiči z banky odnesli takto nízkou hotovost především proto, že pro takovéto situace mají bankovní domy nastavena preventivní bezpečností opatření. Jedním z nich je, že na hotovostních přepážkách mají pobočky pouze nezbytně nutnou minimální finanční hotovost.

V tomto směru se jedná o jedno, nikoli ale jediné, preventivní opatření, která vznikla před několika lety na základě úzké spolupráce Policie ČR, Bankovní asociace ČR a zástupců jednotlivých bank. A zjevně se tato opatření vyplácí.

Co se týče samotných pachatelů. Ty se zatím vypátrat a zadržet nepodařilo. Proto se policisté obrací s prosbou o pomoc na širokou veřejnost.

Pokud hledané na záběrech bezpečnostních kamer poznáváte, znáte jejich totožnost, případně místo jejich pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

AKTUALIZACE K PŘÍPADU 

V rámci práce na případu se kriminalistům podařilo sestavit identikit muže, který je ze spáchání loupeže důvodně podezřelý. Hledaný by měl mít na krku tetování nezjištěné podoby.

Jestliže muže s tetováním na krku na identikitu, který je výstižný z 80 procent, někdo poznává, ať se ozve na linku 158. Muž by mohl být ozbrojený a nebezpečný, proto se ho nesnažte zadržet a volejte tísňovou linku v případě, že víte, o koho se jedná.

Inzerce