TOPlist

S požárem kamionu bojovalo na Uherskobrodsku 5 jednotek hasičů

Dvě minuty po jedenácté hodině byl na krajské operační středisko zlínských hasičů oznámen požár kamionu, ke kterému došlo poblíž lokality Nový Dvůr u motorestu Rasová.

Požár zasáhl motorový prostor a následně i kabinu tahače s návěsem. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Uherského Brodu a dobrovolní hasiči z obcí Bystřice pod Lopeníkem, Starý Hrozenkov a Bojkovice.

Po nasazení několika útočných proudů se podařilo požár v několika minutách lokalizovat. Ještě před příjezdem hasičů se o hašení pokoušel i řidič kamionu. Ani čtyři ruční hasící přístroje však na uhašení vzniklého požáru nestačily.

Požár, který způsobil škodu ve výši asi 650.000,- Kč, způsobila technická závada. Hasiči zachránili majetek za dalších 500.000,- Kč.

Jednotky se na místo události ještě jednou vrátily. Pro bezpečné naložení a odtažení ohořelého vraku vozidla bylo nutné odčerpat několik stovek litrů paliva z jeho nádrže. To bylo provedeno po vysláni technicko – chemického speciálu z centrální stanice Zlín.

Inzerce