TOPlist

S nožem v ruce vyžadoval vrácení šperku, který jeho příbuzná prodala. Hrozí mu 10 let ve vězení

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání 37-letého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu Výtržnictví.

Toho se měl dopustit v pondělí dne 15. 2. ve večerních hodinách v malé obci na Chebsku. Nejprve měl vylákat před dům 39letého muže a jeho 22 letou družku. Poté muže i jeho družku napadnout a požadovat po nich se slovními výhrůžkami vydání šperku, který muži prodala příbuzná obviněného. Výhrůžky měl umocňovat tím, že v ruce držel nůž a s tímto je ohrožoval. Obou se z místa podařilo utéct. Obviněný muž měl následně ve vzteku poškodit zaparkované vozidlo, které stálo před domem.

Může jít až na deset let do vězení

Policisté z obvodního oddělení z Aše 37letého muže do dvou hodin od spáchání nezákonného jednání zadrželi. Následně byl převezen na policejní služebnu k provedení procesních úkonů. Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce návrh akceptoval a soudce bude dnes rozhodovat o uvalení vazby na obviněného. V případě odsouzení mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

nprap. Kateřina Krejčí

Inzerce