TOPlist

S mužem se v lese převrátil malotraktor do potoka, zůstal pod ním zaklíněn a zemřel

V 17:57 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů oznámení o nehodě při práci v lese, ke které došlo v Bohuslavicích u Zlína. Podle prvotní informace došlo k zavalení muže stromem.

Na místo byli vysláni profesionální hasiči centrální stanice Zlín s terénním speciálem hasičů lezců a cisternovým automobilem. Jak bylo upřesněno operačním střediskem záchranářů, nedošlo k zavalení muže stromem, ale traktorem. Operační důstojník krajských hasičů proto vyslal na místo události i automobil s technickým kontejnerem a velitelské vozidlo.

K nehodě došlo v nepřístupném terénu, který neumožnil dojezd hasičů až na místo. Vybaveni potřebným materiálem proto posledních několik stovek metrů pokračovali pěšky.

Jak bylo následně zjištěno, při práci v lese došlo k převrácení malotraktoru do koryta s potokem. Řidič traktoru zůstal pod strojem zaklíněn. Společnými silami se podařilo hasičům, zdravotníkům, policistům i svědkům nehody muže vyprostit. I přes veškerou snahu zasahujících muž následně svým vážným zraněním podlehl.

Vyškolený příslušník hasičů také na místě poskytl posttraumatickou pomoc rodinným příslušníkům.

Od 19:24 hodin se nasazená technika začala postupně vracen na svou stanici.

Inzerce