TOPlist
Inzerce

S BMW u Chrudimi boural Američan trvale žijící v ČR, v době dopadení byl opilý

V pondělí 25. srpna 2015, došlo na silici II. třídy číslo 340 mezi obcemi Chrudim a Topol k havárii vozidla BMW, které zůstalo po nehodě ležet přes téměř celou šířku silnice na střeše.

Po příjezdu policejních hlídek na místo, se tam však žádná posádka nenacházela. Svědci policistům řekli, že z vozidla pomáhali vylézt jedné osobě, která však před příjezdem složek IZS, z místa utekla do přilehlých polí. Svědci též uvedli, že osoba byla zřejmě zraněna.

Na místě se proto rozjelo pátrání po řidiči, který mohl být v šoku, utéct a někde v přilehlých polích zkolabovat. Prostor prohledávali jak státní policisté včetně psovodů, tak městští strážníci a vydatně pomohli i hasiči. Policisté i hasiči místo propátrávali se svými termovizemi. Policisté z Obvodního oddělení Chrudim pátrali v rámci svých místních znalostí i ve městě a po půlnoci se jim podařil zjistit cenný poznatek o tom, že muž odpovídajícího popisu se nachází na jedné z chrudimských benzinových čerpacích stanic.

Tři hlídky policistů se vydaly na místo, kde zjistily, že muž odjel taxíkem směr Hradec Králové. Jedna z hlídek se vydala na trasu Chrudim – Hradec Králové a v Pardubicích se jí podařilo vozidlo taxi zastavit. Uvnitř se nacházel i hledaný 38letý muž státní příslušnosti USA, s trvalým pobytem na území ČR.

Ten se následně doznal, že vozidlo řídil a havaroval. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a to 1,11 promile alkoholu v dechu. Následně byl převezen do nemocnice k odběru krve a k ošetření. Škoda, která při dopravní nehodě vznikla se vyšplhala přibližně na částku 150.000 korun.

V tuto chvíli je řidič podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Inzerce