TOPlist

ROZHOVOR: Skočil do Vltavy pro topící se ženu

Fotografie Petra Š., policisty místního oddělení Karlín, obletěla republiku v průřezu snad všemi médii. Petr před několika dny přijel s parťákem jako první k případu ženy, která v Praze skočila z Hlávkova mostu do Vltavy. Mladý policista neváhal a do ledové vody pro ženu skočil, po počátečních potížích se mu jí nakonec s parťákem a strážníky MP Praha podařilo vytáhnout ven z vody.

Ahoj Petře, popiš nám prosím, jak to na začátku celé akce probíhalo. Obdrželi jste oznámení o skoku do Vltavy, co se dělo pak?
S parťákem jsme vyjeli k Vltavě, nevěděli jsme ale, o který most se jedná. Já běžel k Hlávkově mostu, kolega zase k tomu železničnímu, který je o kus dál. Já pak u mostu spatřil na hladině plavat tělo ženy. Okolo jela cyklistka, kterou jsem požádal, aby zajela pro parťáka, potom jsem skočil do vody.

Takže jsi do vody skočil ve chvíli, kdy na místě nikdo jiný nebyl?
Byla tam jen ta cyklistka, jinak nikdo.

Co se ti v tu chvíli honilo hlavou, na co jsi myslel?
Upřímně řečeno, moc jsem nepřemýšlel. Chtěl jsem jí hlavně zachránit.

Po skoku do vody jsi ženu bez problémů chytil a doplaval ke břehu?
No, bylo to trochu složitější. Skočil jsem pro ní před jez, chtěl jsem jí zachránit ještě před ním. Proud byl ale strašně silný, nestačil jsem mu a tak přes jez přepadla nejprve ona a potom to vtáhlo i mě.

Potom už jste se dostali ke břehu?
Pod jezem bylo méně vody, tam už doběhl i můj parťák, který za námi hned skočil. Společnými silami jsme ženu dostali ke břehu, tam na nás ale čekala asi třímetrová zeď tyčící se nad vodou. Tam už doběhli právě i strážníci městské policie a cyklistka, všichni nám strašně moc pomohli. Potom už začali ostatní ženu resuscitovat. Mě záchranáři odvedli do sanitky, abych se zahřál.

Petře díky moc za vyčerpávající odpovědi, odvedl jsi dobrou práci. Ať se Ti daří.

Inzerce