TOPlist

Rozbil a zničil co mu přišlo pod ruku. Co ho k tomu vedlo?

Ve středu něco málo po půlnoci se 18letý mladík dostal do objektu na ulici Zahradní v Lipníku nad Bečvou, když před tím rozbil sklo ve vstupních dveřích.

Zde se začal chovat zcela nenormálně. V přízemí vnikl po dalším rozbití dveří do kosmetického salónu, kde odcizil tři kusy dámského spodního prádla. Pak se pustil do demolování zařízení a zničil kosmetické přístroje, kosmetiku, nábytek, vybavení a rozbil dvě okna směřující do ulice. To mu ovšem nestačilo a svoji agresivitu zaměřil na vodovodní baterii, kterou ukopl a následkem toho došlo k vytopení přízemní části budovy. Pak pokračoval do dalších místností čekárny, aroma masáží a nehtového studia, kde rozbil křesla, stůl, zrcadla a další nábytek, který měl po ruce. Odtud se vydal, a po cestě ničil další věci, do prvního patra budovy, kde vstoupil do masérského salónu a rozbil skleněnou vitrínu.

Díky všímavosti občanů, kteří celou událost nahlásili na policii, se podařilo mladíka zadržet přímo na místě. Po příjezdu hlídky podezřelý rozbil okno v 1. patře domu a vyskočil na zem, kde byl ovšem policisty omezen na svobodě.

Škoda se přiblížila 200 tisícům, hrozí za to trest až dva roky

Vzhledem k tomu, že byl pořezaný na rukou od rozbíjení skla, byla přivolaná na místo záchranka, která ho převezla k ošetření do hranické nemocnice. Dle lékaře utrpěl zranění s dobou léčení do sedmi dnů. Provedenou dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 1, 61 promile alkoholu v dechu a testem na drogy bylo zjištěno, že je i pod vlivem kanabisových látek.

Po ošetření skončil v policejní cele a po provedených úkonech byl propuštěn ještě téhož dne v odpoledních hodinách na svobodu. Škoda, kterou svým jednáním napáchal, byla vyčíslena na 171 500 Kč a na odcizeném prádle 1 500 Kč. Policisté případ šetří pro trestné činy krádež a poškození cizí věci s trestem odnětí svobody v maximální délce trvání 2 roky.

por. Mgr. Miluše Zajícová

Inzerce