TOPlist
Inzerce

Řidičku někdo v lese oslnil dálkovými světly a vytlačil ze silnice, auto skončilo převrácené na střeše pod srázem

Mezi obcemi Nechánice a Kostelec u Křížků na Praze venkov došlo v sobotu večer k havárii osobního vozidla tovární značky Opel.

Podle dosavadního šetření jela řidička směrem na Kostelec u Křížků, kdy ji mělo v lesním úseku oslnit dálkovými světly protijedoucí vozidlo, které ji následně vytlačilo ze silnice. Automobil vyjel mimo komunikaci, narazil do vzrostlého stromu, porazil několik menších stromů a spadl ze srázu. Tam se vůz převrátil na střechu.

Řidička může mluvit o velkém štěstí, neboť zůstala po nehodě při vědomí a navíc se z vozu dokázala dostat ven, aby si přivolala pomoc. Na místo okamžitě vyrazila posádka RLP ZZS Středočeského kraje z výjezdového stanoviště Jesenice, dále k místu zamířila jednotka HZS SČK ze stanice Jílové u Prahy a hlídka DI PČR Praha jih.

Nicméně oznámení o místě nehody nebylo zcela přesné a tak jej složky IZS delší dobu hledaly. Nakonec se nehodu podařilo nalézt právě v lesním úseku poblíž Nechánic.


logo Safety Guard1

Společnost Safety Guard (www.pomocvnebezpeci.cz), která spolupracuje s Policejním deníkem, se snaží podobným věcem předcházet. Působí v oblasti prevence a osobní ochrany. Lidem používajícím aplikaci od Safety Guardu se může brzy dostat pomoci od profesionálních operátorů, případně přivolaných policistů, které dokáží díky automaticky spuštěnému poplachu přes telefon přivolat na místo právě operátoři Safety Guardu.

V krizové situaci stačí jednoduše zatřepat telefonem a aplikace spustí POPLACH, který je ihned zaznamenán operátory Monitorovacího centra. Zpráva o POPLACHU obsahuje váš popis, přesnou polohu GPS a video záznam, který byl automaticky nahrán ve chvíli, kdy jste POPLACH spustili. POPLACH je také okamžitě rozeslán SMS zprávou a emailem vašim vybraným nouzovým KONTAKTŮM. Operátoři SAFETY GUARD, kteří jsou speciálně školení na zásahy v nebezpečí, na základě video záznamu zhodnotí situaci a zprostředkují vám pomoc příslušné složky Integrovaného Záchranného Systému ČR, případně budou spolupracovat s vašimi nouzovými KONTAKTY.

Jednoduše řečeno v tomto případě by operátor pomocí GPS zaměřil polohu řidičky, podle videa by případně posoudil její viditelná zranění a zdravotní stav a následně by na místo mohl nasměrovat složky IZS.

„Uděláme jednoduše vše pro to, abychom vám pomohli zpět do bezpečí,“ uvádí společnost Safety Guard.


Záchranáři ženu ošetřili a následně ji transportovali do nemocnice. Hasiči zajistili místo dopravní nehody. Policisté pořídili fotodokumentaci a nehodou se nadále zabývají.

O vyproštění automobilu se v průběhu neděle postará jeho majitel.

Inzerce