TOPlist

Řidička z nabouraného vozu, strážník a policista v civilu resuscitovali muže, který měl srdeční příhodu během řízení a naboural

Vše bylo dílem náhody, ale díky ní a díky tomu, že byli ti správní lidé na správném místě, se s nepředvídatelnou situací dokázali všichni vypořádat. Muž, který zrovna řídil vozidlo, měl zřejmě srdeční příhodu a způsobil dopravní nehodu.

Žena, která byla v nabouraném vozidle, měla ale naštěstí zdravotnické vzdělání a okamžitě začala s resuscitací. Komunikaci se zdravotníky zajistila žena z dalšího přítomného vozidla a všichni včetně spolujezdců rozehráli boj o mužův život. Zrovna v tu chvíli prováděl na místě kontrolní činnost jeden ze strážníků, který okamžitě přispěchal a vystřídal ženu u srdeční masáže. Pomoc nabídl také policista v civilu, jenž byl také náhodou v okolí a mohl účinně vypomoct.

Všichni tito lidé napnuli veškeré síly, aby se muž přivedl opět k vědomí, což se i několikrát během oživování povedlo. A nebyli jediní. V průběhu pomoci přijížděli další strážníci, aby se usměrňoval provoz na pozemních komunikacích a aby pomáhali se záchranou. Po příjezdu ZZS si muže převzala do péče a v sanitce začal muž dokonce komunikovat a zdál se být stabilizovaný. 

Inzerce