TOPlist

Řidička ujížděla policejní hlídce, nezastavilo ji ani 18 zákazů řízení

Policisté si ve středu večer všimli na Sokolské ulici v Praze auta, které poměrně nekoordinovaně přejíždělo z pruhu do pruhu. Proto policisté pojali podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu, nebo dokonce drog a rozhodli se ho zastavit. Řidič ale na modré majáky a červený nápis „STOP“ nereagoval a pokračoval v jízdě směrem k ulici 5. Května.

Zastavit toto auto se policistům podařilo až u výjezdu na Náměstí Hrdinů. Tam také policisté zjistili, že za volantem sedí osmadvacetiletá žena, kterou podrobili testu na alkohol a drogy. Avšak každá z těchto zkoušek měla negativní výsledek, tedy že kontrolovaná nebyla ovlivněna žádnou zakázanou látkou. Nicméně až tak bez viny nebyla.

Muži zákona z evidencí zjistili, že kontrolovaná měla za svou řidičskou kariéru vysloveno hned osmnáct zákazů řízení motorových vozidel, z nichž pět je ještě stále platných. Z toho důvodu policisté řidičku předvedli na policejní služebnu pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce