TOPlist

Řidička se na dálnici bála zastavit kvůli prasklé pneumatice, auto pak začalo hořet

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dnes ráno u požáru osobního vozu na nájezdu na dálnici D1 v blízkosti města Hulín v okresu Kroměříž.

Hasiči přijali zprávu o požáru osobního vozidla v 05:08 hodin. V oznámení bylo řečeno, že auto hoří na nájezdu 16B ze silnice R55 na dálnici D1, a to u Hulína ve směru na Brno. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Kroměříž a Holešov. Na místo hlášené události vyjely celkem dvě automobilové stříkačky.

Při příjezdu bylo vozidlo Audi Q7 celé v plamenech. Na místě byla i Policie České republiky, která zjišťovala totožnost řidičky vozu.

Řidička hasičům i policii sdělila svůj příběh. Řekla, že jí praskla za jízdy pneumatika. Nezastavila ale z obavy z přepadení. Při prohlídce byly ale v kufru vozu nalezeny další registrační značky. Řidička byla proto Policií České republiky zajištěna.

Hasiči plameny uhasili pomocí jednoho útočného C proudu vody. Pro další vyšetřování osvětlovali místo nehody. Provoz byl v jejím místě pouze jedním pruhem při snížené rychlosti.

Na místo události se dostavil vyšetřovatel hasičů. Ten pracuje s několika verzemi požáru, mezi nimiž je vznícení prasklé pneumatiky auta. Řidička totiž pokračovala v jízdě po disku s poškozenou pneumatikou.

Oheň úplně zničil vozidlo a žár plamenů poškodil svislé i vodorovné značky na silnici. Výše škody způsobená požárem byla určena v předběžné výši 1 000 000 korun.

Hasiči po zadokumentování nehody pomohli s naložením zničeného vozu na transportní auto odtahové služby.

Inzerce