TOPlist
Inzerce

Řidička projela na dálnici D5 až na staveniště, v převráceném autě byla zaklíněna i se dvěma dětmi

Na 28. kilometru dálnice D5 došlo ve středu večer k vážné havárii osobního vozidla.

Řidička osobního vozu Hyundai i30 jela směrem na Plzeň. Na 28. kilometru nepřejela v zúžení do protisměru, ale projela zátaras rovně, kde se dostala až na stavbu (rekonstrukce mostu). Zde vozidlo narazilo do jedné bezpečnostní hromady hlíny a poté ještě do druhé. Tam už se vůz odmrštil směrem na středová svodidla, kdy se zároveň převracel v kotrmelcích. Vůz skončil na střeše právě mezi středovými svodidly, uvnitř zůstala zaklíněna řidička a také její dvě děti (6 a 16 let).

Na místo nehody vyjelo několik posádek RZP a RV ZZS Středočeského kraje, jednotka HZS SČK ze stanice Beroun a hlídka DO PČR Rudná u Prahy.

Záchranáři po příjezdu na místo zjistili, že je celá posádka vozu při vědomí. Děti přitom utrpěly lehká poranění, řidička pak utrpěla o poznání vážnější zranění.

Hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení (nůžky + rozpínák) posádku z vozu vyprostili a předali do péče ZZS. Záchranáři pak zraněné transportovali do nemocnice.

Dálnice byla ve směru na Plzeň na více než hodinu zcela uzavřena. Poté se policistům podařilo zprůjezdnit levý jízdní pruh (v zúžení).

Přesné okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Inzerce